IMAGE T.A.B BAŞKANI VE ÇEVRE İL BAŞKANLARININ PAYAS BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARETİ
 
TÜRKİYE ARI YETİŞTİRİCİLERİ  MERKEZ BİRLİĞİ BAŞKANI VE ÇEVRE İL BİRLİK BAŞKANLARI  PAYAS BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARETİ ETTİ.          Armasad Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Zeynel Utku Bey , Türkiye Arıcılar Birliği Genel Başkanı Bahri Yılmaz Bey,Hatay İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Ekici ve çevre illerin birlik başkanları  Payas Belediye...

Devamını Oku...
IMAGE 5.DÜNYA ARI GÜNÜ
 
5. DÜNYA ARI GÜNÜ Bu yıl 5'incisi düzenlenen Dünya Arı Günü Sivas'ta kutlandı. Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi Bahçesi'nde düzenlenen kutlama programına Sivas Valisi Alim Barut, Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadriye Sorkun, Gıda Tarım ve Hayvancılık Sivas İl Müdürü İhsan Aslan ve pek çok üst düzey yetkilinin...

Devamını Oku...
PAYAS KAYMAKAMININ ZİYARETİ
 
PAYAS KAYMAKAMI İRFAN DEMİRÖZ ARICILAR BİRLİĞİNİ ZİYARET ETTİ.   Payas Kaymakamı İrfan Demiröz Payas’ta bulunan Hatay İli Arı Yetiştiriciler Birliği Entegre Tesisini ziyaret edip incelemelerde bulundu. Yeni alınan makineleri inceleyen Kaymakam Demiröz Birlik Başkanı Mehmet Ekici’den bilgiler aldı. Kaymakam Demiröz inceleme sonrası yaptığı değerlendirmede; ‘’Proje kapsamında  Valimiz  Sn....

Devamını Oku...
IMAGE DÖRTYOL KAYMAKAMININ HATAY ARI YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİNİ ZİYARETİ
 
 KAYMAKAM RECEP SOYTÜRK PAYAS ARICILK ENTGRE TESİSİNİ GEZDİ   Kaymakam Recep Soytürk Hatay Arıcılar Birliği' nin Payas’ ta kurdukları entegre tesisini gezerek Türkiye Arıcılar Birliği yönetim kurlu üyesi ve Hatay Arıcılar Birliği Başkanı Mehmet Ekici den bilgiler aldı.   Hatay Arıcılığına önemli bir katkı sağlayacak olan Entegre tesisinin faaliyete başlaması ile birlikte bu sektörde çalışan...

Devamını Oku...
IMAGE BAŞKAN BEKİR ALTAN ARICILAR BİRLİĞİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
 
Başkan Bekir Altan Arı Yetiştiricileri Binası’na giderek incelemelerde bulundu...     Payas Arı Yetiştiricileri Birliği Binası’nı hem inceleyen hem de binada yapılacak çalışmalarla alakalı Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’na bilgiler veren Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Arı Yetiştiricileri Birliği binasının en kısa sürede faaliyete geçeceğini belirtti. Arı Yetiştiricileri Birliğinin...

Devamını Oku...
IMAGE 3.HATAY GÜNLERİ İZMİRDE BAŞLADI.
 
  İzmir Uluslararası Fuarı’nda “İzmir’de 3.Hatay Günleri” başladı. 18-22 Eylül tarihleri arasında devam edecek olan Hatay Günleri’ne  Hatay İli Arı Yetiştiricileri Birliği de katıldı. İzmir’de 3.Hatay Günleri etkinliğinin ilk gününde Arıcılar Birliğinin  standını İzmir Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, 

Devamını Oku...
IMAGE İSTANBULDA HATAY GÜNLERİ BAŞLADI
 
İSTANBUL'DA HATAY GÜNLERİ BAŞLADI Bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri Fuarı yoğun ilgi ile başladı. İstanbul Feshane’de düzenlenen fuarda misafirlerimizi ve hemşehrilerimizi 7 Nisan Pazar gününe kadar ağırlamaya devam edeceğiz.  

Devamını Oku...
IMAGE Yarış Atları Gücünü "Maydanoz Balı"ndan Alıyor!
 
Yarış Atları Gücünü "Maydanoz Balı"ndan Alıyor!     Bağırsakları çalıştırıcı, sindirimi kolaylaştırıcı ve kan akışını hızlandırıcı özellikleriyle salataların vazgeçilmezi arasında yer alan maydanozdan yoğun olarak beslenen arıların ürettiği bal, besin ve güç kaynağı olması nedeniyle... Emin Sansar - Bağırsakları çalıştırıcı, sindirimi kolaylaştırıcı ve kan akışını...

Devamını Oku...
IMAGE HATAY ARI YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİNİN GENEL KURULU
 
HATAY İLİ ARI YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ'NİN 4.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI. Merkezi Payas’ta bulunan Hatay Arı Yetiştiricileri Birliği 4. Olağan Genel Kurulu Payas Belediyesi Kültür Sarayında yapıldı. Genel Kurula Hatay genelinde birliğe üye olan tüm arıcılar ve Milletvekilimiz Hacı Bayram Türkoğlu, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, Belediye Başkanımız Bekir Altan katıldı. Kurultayın Divan...

Devamını Oku...
IMAGE TÜRKİYE ARI YETiŞTİRİCİLERİ MERKEZ BİRLİĞİ ÜYELERİNİN PAYAS ZİYARETİ
 
TÜRKİYE ARI YETİŞTİRİCİLERİ MERKEZ  BİRLİĞİ ÜYELERİNİN PAYAS ZİYARETİ   Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz ve diğer il Birlik Başkanlarından bir grup, Hatay İli Arı Yetiştiricileri Birliğinin Payas şubesini ziyaret ettiler. Birliğimizin petek yapımı,kek yapımı ve kara petek eritme ünitelerini gezerek bilgiler aldılar ve Türkiyenin hiç bir yerinde ,bu...

Devamını Oku...

TÜRKİYE ARI YETİŞTİRİCİLERİ  MERKEZ BİRLİĞİ BAŞKANI VE ÇEVRE İL BİRLİK BAŞKANLARI  PAYAS BELEDİYE BAŞKANINI ZİYARETİ ETTİ.
 

       Armasad Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Zeynel Utku Bey , Türkiye Arıcılar Birliği Genel Başkanı Bahri Yılmaz Bey,Hatay İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Ekici ve çevre illerin birlik başkanları  Payas Belediye Başkanı Bekir Altan'ı ziyaret etti.

Devamını oku...

5. DÜNYA ARI GÜNÜ

Bu yıl 5'incisi düzenlenen Dünya Arı Günü Sivas'ta kutlandı. Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi Bahçesi'nde düzenlenen kutlama programına Sivas Valisi Alim Barut, Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadriye Sorkun, Gıda Tarım ve Hayvancılık Sivas İl Müdürü İhsan Aslan ve pek çok üst düzey yetkilinin yanısıra il birlik başkanlarımız da katılmışlardır.

Sivas genelindeki İlköğretim 3. ve 4. sınıf öğrencileri arasında "Bal ve Arı" konulu resim yarışması düzenlenmiş ve dereceye giren öğrenciler, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aslı Özkırım'ın başkanlığındaki jüri tarafından belirlenmiştir. Kazanan öğrenciler Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen tören ile açıklanmış ve ödülleri verilmiştir. Ödül töreninin ardından sahnelenen Nedim Saban tarafından yazılıp yönetilen "Bal Arıları ve Hınzır Ayı" isimli Anavarza Çocuk Tiyatrosunun oyununu tüm katılımcıların yanısıra yaklaşık 300 öğrenci izlemiştir.

Devamını oku...


PAYAS KAYMAKAMI İRFAN DEMİRÖZ ARICILAR BİRLİĞİNİ ZİYARET ETTİ.

 

Payas Kaymakamı İrfan Demiröz Payas’ta bulunan Hatay İli Arı Yetiştiriciler Birliği Entegre Tesisini ziyaret edip incelemelerde bulundu.

Yeni alınan makineleri inceleyen Kaymakam Demiröz Birlik Başkanı Mehmet Ekici’den bilgiler aldı.

Kaymakam Demiröz inceleme sonrası yaptığı değerlendirmede; ‘’Proje kapsamında  Valimiz  Sn. M.Celalettin LEKESİZ’in destek ve yardımıyla Hatay İl Özel İdaresi’nden 178 bin Tl. hibe alan Arı Yetiştiricileri Birliği; Bal Paketleme makinesi, polen kurutma, eleme ve paketleme ünitesi, bal eritme fırını ve krem bal yapma ünitesiyle günde 1,5 ton bal üretimi yaparak sadece Hatay’a değil tüm bölgeye hitap etmektedir.

Payas; çevresine ve ülkemize her konuda arılar gibi çalışıp bal vermeye, hünkar ballarını vermeye devam edecektir.

Bu tesisi Payas’ımıza kazandıran Değerli Valimiz Sn. M.Celalettin Lekesiz Bey’e, Belediye Başkanımız Sn. Bekir Altan bey’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, bu ve buna benzer projeler ilçemizin çehresini değiştirecektir.

Payas hizmete susamış bir ilçemizdir. Biz yerel yöneticiler olarak elbirliği ile Payas’ımızı hakettiği konuma getirme gayretindeyiz. Payas’ın tüm ihtiyaçlarını yerinde tespit ve takip etmediğimiz sorunlar kalmayacaktır’’ dedi.

 

 

 KAYMAKAM RECEP SOYTÜRK PAYAS ARICILK ENTGRE TESİSİNİ GEZDİ

 

Kaymakam Recep Soytürk Hatay Arıcılar Birliği' nin Payas’ ta kurdukları entegre tesisini gezerek Türkiye Arıcılar Birliği yönetim kurlu üyesi ve Hatay Arıcılar Birliği Başkanı Mehmet Ekici den bilgiler aldı.
 
Hatay Arıcılığına önemli bir katkı sağlayacak olan Entegre tesisinin faaliyete başlaması ile birlikte bu sektörde çalışan arıcıların emeklerinin boşa gitmeyeceğini belirten Kaymakam Recep Soytürk HAY-BİR markası ile tescillenen Hatay balı' nın ürününün değer bulacağına dikkat çekti.
 
Kurulan bu tesis ile Arıcılığın temeli olan petek üretimi gerçekleştirilecek olmasının iyi bir kazanç olduğunun altını çizen Kaymakam Soytürk Bu üretim iki açıdan önemli; birincisi insan sağlığı açısından bal tüketen insanlar, ikincisi ise arının sağlığı açısından önem arz etmektedir dedi.
 
 
Devamını oku...

Başkan Bekir Altan Arı Yetiştiricileri Binası’na giderek incelemelerde bulundu...

 

 

Payas Arı Yetiştiricileri Birliği Binası’nı hem inceleyen hem de binada yapılacak çalışmalarla alakalı Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’na bilgiler veren Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Arı Yetiştiricileri Birliği binasının en kısa sürede faaliyete geçeceğini belirtti.

Arı Yetiştiricileri Birliğinin binasında ufak çaplı eksikliklerin kaldığını dile getiren Başkan Altan gereğinin yapılması için talimat verdi.

Devamını oku...

 

İzmir Uluslararası Fuarı’nda “İzmir’de 3.Hatay Günleri” başladı.

18-22 Eylül tarihleri arasında devam edecek olan Hatay Günleri’ne  Hatay İli Arı Yetiştiricileri Birliği de katıldı.

İzmir’de 3.Hatay Günleri etkinliğinin ilk gününde Arıcılar Birliğinin  standını İzmir Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, 

Devamını oku...

İSTANBUL'DA HATAY GÜNLERİ BAŞLADI

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul’da Hatay Günleri Fuarı yoğun ilgi ile başladı.

İstanbul Feshane’de düzenlenen fuarda misafirlerimizi ve hemşehrilerimizi 7 Nisan Pazar gününe kadar ağırlamaya devam edeceğiz.

 
Devamını oku...

Yarış Atları Gücünü "Maydanoz Balı"ndan Alıyor!

 

 

Bağırsakları çalıştırıcı, sindirimi kolaylaştırıcı ve kan akışını hızlandırıcı özellikleriyle salataların vazgeçilmezi arasında yer alan maydanozdan yoğun olarak beslenen arıların ürettiği bal, besin ve güç kaynağı olması nedeniyle...

Emin Sansar - Bağırsakları çalıştırıcı, sindirimi kolaylaştırıcı ve kan akışını hızlandırıcı özellikleriyle salataların vazgeçilmezi arasında yer alan maydanozdan yoğun olarak beslenen arıların ürettiği bal, besin ve güç kaynağı olması nedeniyle yarış atlarına da yediriliyor.

Türkiye'nin maydanoz ihtiyacının yaklaşık yüzde 35'ini karşılayan Hatay'da, iç piyasanın yanı sıra yurt dışına da ihracatı yapılan maydanoz, son yıllarda üretimine başlanan balıyla da adından söz ettiriyor.

Devamını oku...

Hata